נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
פורום רואי חשבון
 עמוס כץ ושות' : פורום רואי חשבון
נושא

נושא: ביטוח לאומי לעניין שכר סופרים

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
ח.ג.
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל


הצטרף / הצטרפה: 07/02/19
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 2
נשלח בתאריך: 07/02/19 בשעה 11:20 | IP רשוּם ציטוט ח.ג.

שלום וברכה,

אני חשבת שכר בעמותה שמשלמת שכר סופרים ושכר מרצים.
השאלה לעניין ביטוח לאומי.
ראיתי שביטוח לאומי לא מחייב בתשלום לסופרים (לעומת מרצים
שחתומים על מעל 3 חודשים או מעל 7 הרצאות).
השאלה שלי:
א. אם הכנסתו העיקרית של הסופר הינה משכר עבודה או מקצבה, האם
אנחנו אכן פטורים מדמי ביטוח לאומי? האם הסופר מחוייב לשלם
לביטוח לאומי באופן עצמאי על הכנסותיו מהכתיבה?

ב. אם מדובר שההכנסות שלו כסופר הן הכנסותיו העיקריות והיחידות -
האם בכלל אפשר לשלם לו כשכר סופרים או שאנחנו צריכים לשלם לו
כשכר עבודה? האם לעניין ביטוח לאומי חובתנו משתנה? ואם אנחנו
מחוייבים לשלם ביטוח לאומי - האם צריך לבדוק אם הוא עונה על
הגדרת עצמאי או לא ולפי זה לחשב את דמי הביטוח לאומי?
חזרה לתחילת העמוד הראה ח.ג.'s פרופיל חפש הודעות אחרות של ח.ג.
 
עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

הצטרף / הצטרפה: 05/01/08
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1350
נשלח בתאריך: 11/02/19 בשעה 22:20 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

שלום רב,
א) ככל שמודבר בהכנסה שאינה כוללה בצו הביטוח הלאומי (לעניין סיווג מבוטחים וקביעת מעבידים) -אזי שאין צורך לנכות דמי ביטוח לאומי, ומקבל ההכנסה אכן צריך לדווח באופן עצמאי.

ב) שכר סופרים מוגדר בצו מס הכנסה באופן הבא:
""שכר סופרים" - סכומים המשתלמים למקבל על ידי מוציא לאור, בעד רכישת זכות או זכות שימוש או מתן רשיון לפי סעיף 5(2) לחוק, ביצירות ספרותיות, אמנותיות, דרמטיות ומוסיקליות, לרבות רכישת זכות או זכות שימוש המוקנות, לפי כל דין, והכל בין בכסף ובין בשווה כסף, בין בתשלומים חד פעמיים ובין בתשלומים תקופתיים, לרבות החזר הוצאות ולרבות מס ערך מוסף על פי חוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975, אך למעט תשלומים שעליהם חלה חובת ניכוי לפי התקנות החלות על ניכוי מס הכנסה ממשכורת או משכר עבודה, שהן בתוקף ביום התשלום"

ככל שההכנסה המשולמת עונה על ההגדרה לעיל - ניתן לשלמה כשכר סופרים. ולעניין זה אין זה משנה אם אלו ההכנסות העיקריות או היחידות.

ככל שישולם שכר עבודה רגיל - יש לנכות ביטוח לאומי לפי מדרגות של עובדים.
ככל שהוא עונה להגדרת עצמאי בביטוח לאומי - עליו לדווח על עצמו לביטוח לאומי.

בהצלחה


__________________
עמוס כץ ושות' - משרד רואי חשבון המתמחה בעריכת וביקורת דוחות כספיים לעצמאים וחברות בכל ענפי המשק, לווי עסקים ומלכרים, ייצוג במס הכנסה וטיפול בהחזרי מס לשכירים.

טל. 02-5665122 פקס. 02-5665123
חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון
 

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

  שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
הינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה

רואה חשבון - החזר מס - פורום רואי חשבון - חוזרים מקצועיים - cpa in israel - יצירת קשר - עמוס כץ ושות משרד רואי חשבון בירושלים משנת 1986
פורום לימודי חשבונאות

Powered by Web Wiz Forums version 7.97÷÷»¯°ז
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide

העמוד הזה נוצר וחושב תוך .0615 שניות.