נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
פורום רואי חשבון
 עמוס כץ ושות' : פורום רואי חשבון
נושא

נושא: תביעה ודוח שנתי

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
al86
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל


הצטרף / הצטרפה: 25/03/19
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1
נשלח בתאריך: 25/03/19 בשעה 15:41 | IP רשוּם ציטוט al86

צהריים טובים

אדם שנפטר והיה מגיע לו מהמעסיק פיצויים ושכר עבודה שלא שולם.
הסכום שולם בבית דין לעבודה כפשרה, בלי מסמכים שהמעסיק שלח למס הכנסה או משהו דומה ולא חייבו אותו לעשות כן ואין כל דרך להשיג ממנו טופס 161 וכו'.
הסכומים יחסית קטנים, לפי החוק סכומים אלו לא חייבים במס, הבעיה שהם התקבלו בתביעה כירושה ליורשים.
ולא ברור מצד מס הכנסה איך מגיעים להכרה בכסף הזה ככסף של הנפטר כשכר עבודה כפיצויים (כי כאמור לא מולאו או התחייבו למילוי טפסים כלשהם למס הכנסה).

השאלות:

1.אם אכן הסכומים האלה ( לפי עיון בחוק לפחות) פטורים ממס עבור הנפטר, הבנתי שגם עבור היורשים הם פטורים, יורש שהוא עצמאי
מורשה להצהיר על הסכום הזה כפטור ממס? ואם כן יכול למלות זאת בסעיף 37 תחת סעיף מקורות אחרים בטופס 1301 שמגיש (ואין צורך להכניס סכום זה גם לסך המחזור בסעיף 80)?

2. אם לא ניתן לרשום שזה פטור ממס, סכום זה לא חלק מהכנסות העסק, איך אפשר להכניס אותם להכנסות והרווחים שזה לא מתאים לאף סעיף אחר, ואיך כן ניתן להכיר בסכומים
האלו כפטורים (ששייכים להפטור שהיה לנפטר אילו היה בחיים) בלי צורך ליצור קשר עם המעסיק שאין כל דרך לקבל ממנו מסמכים כמו טופס 161 וכו'?
3.
יש צורך לצרף פסק דין לדוח השנתי?

תודה רבה
חזרה לתחילת העמוד הראה al86's פרופיל חפש הודעות אחרות של al86
 
עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

הצטרף / הצטרפה: 05/01/08
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1350
נשלח בתאריך: 16/04/19 בשעה 23:42 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

שלום,
1) בין אם מדובר במענק פרישה ובין אם במענק עקב מוות - הסכומים אמורים ליהות פטורים ממס בידי היורשים.
כמובן שלא מדובר בחלק מהמחזור העסקי.

2) שים לב שחובת ניכוי המס היא על המעסיק במקרה הזה.

3. אין חובה אך רצוי לצרף, כן.

בהצלחה.

__________________
עמוס כץ ושות' - משרד רואי חשבון המתמחה בעריכת וביקורת דוחות כספיים לעצמאים וחברות בכל ענפי המשק, לווי עסקים ומלכרים, ייצוג במס הכנסה וטיפול בהחזרי מס לשכירים.

טל. 02-5665122 פקס. 02-5665123
חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון
 

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

  שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
הינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה

רואה חשבון - החזר מס - פורום רואי חשבון - חוזרים מקצועיים - cpa in israel - יצירת קשר - עמוס כץ ושות משרד רואי חשבון בירושלים משנת 1986
פורום לימודי חשבונאות

Powered by Web Wiz Forums version 7.97÷÷»¯°ז
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide

העמוד הזה נוצר וחושב תוך .0576 שניות.