נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
פורום רואי חשבון
 עמוס כץ ושות' : פורום רואי חשבון
נושא

נושא: משיכת תגמולי עובד-מעביד מקרן פנסיה.

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
uri24
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף / הצטרפה: 30/08/18
משתמש: מנותק/ת
נשלח בתאריך: 30/08/18 בשעה 13:10 | IP רשוּם ציטוט uri24

אני בן 39 ואני מעוניין למשוך את התגמולים הנ"ל מקרן הפנסיה היות ואני ממש צריך כסף כי יש לי אבא חולה המון שנים בטרשת נפוצה והוצאות הטיפול בו גדולות, הוא נכה מקסימלי. אני כבר 3 חודשים לא עובד ,לא מגיע לי אבטלה. מדובר בסכום של בערך 20 אלף שח.

האם אני יכול למשוך את התגמולים בלי מס עקב זה שיש לי אבא חולה?

כמו כן יש ברשותי תיק ניירות ערך, האם זה יכול לחבל בסיכויים או שאין קשר בין הכנסות מעבודה להכנסות משוק ההון? הכסף זה משוק ההון זה כסף אותו אני מייעד לדירה בעתיד.

תודה רבה!

נערך על ידי uri24 - 30/08/18 בשעה 13:10
חזרה לתחילת העמוד הראה uri24's פרופיל חפש הודעות אחרות של uri24

עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

הצטרף / הצטרפה: 05/01/08
נשלח בתאריך: 02/09/18 בשעה 12:23 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

שלום רב,
אכן יש אפשרות למשיכה מוקדמת מקרן פנסיה, הן במקרה של הוצאות רפואיות והן במקרה של הכנסות נמוכות.

עם זאת יש לשים לב לסוגיות הבאות: לעניין ההכנסות - נלקחות כל ההכנסות של הנישום, כלומר גם הכנסות ריבית או דיבידנדים משוק ההון.

כמו-כן לעניין ההוצאות הרפאויות, נדרש, בין היתר, שהוצאות עלו יעלו על מחצית ההכנסה השנתית הכוללת של הנישום ובן זוגו.

יש לקחת בחשבון שישנם תנאים נוספים, ולכן יש לבחון זאת בזהירות עם אנשי המקצוע.

בהצלחה.

טל. 02-5665122 פקס. 02-5665123
חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון

uri24
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

נשלח בתאריך: 02/09/18 בשעה 14:28 | IP רשוּם ציטוט uri24

עברתי על ההוצאות הרפואיות של אבי והן לא מגיעות למחצית ההכנסות מעבודה שהיו לי השנה אז ארד מזה.
אני כאמור כבר 3 וחצי חודשים לא עובד ובטח גם לא אמצא החודש כי זה חודש חגים, הבנתי שאני יכול לבקש ישרות מקרן הפנסייה משיכה של תגמולי-עובד מעביד בלי מס בשל מיעט הכנסות, הבעיה אבל שב3 חודשים האחרונים (ועדיין) היו לי סכומים של עשרות אלפים ואף מאה אלף שח פלוס שיושבים בעו"ש.

האם זה יכול לפגוע בסיכויי הבקשה? או שאין קשר כי אני לא עובד? תודה!

נערך על ידי uri24 - 03/09/18 בשעה 15:27

עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

נשלח בתאריך: 09/09/18 בשעה 14:46 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

uri24 כתב:
עברתי על ההוצאות הרפואיות של אבי והן לא מגיעות למחצית ההכנסות מעבודה שהיו לי השנה אז ארד מזה.
אני כאמור כבר 3 וחצי חודשים לא עובד ובטח גם לא אמצא החודש כי זה חודש חגים, הבנתי שאני יכול לבקש ישרות מקרן הפנסייה משיכה של תגמולי-עובד מעביד בלי מס בשל מיעט הכנסות, הבעיה אבל שב3 חודשים האחרונים (ועדיין) היו לי סכומים של עשרות אלפים ואף מאה אלף שח פלוס שיושבים בעו"ש.

שלום,
סכומים שנמצאים בעו"ש אינם מהווים הכנסה, ולכן לא אמורים להשפיע על הסיכוי לקבלת הבקשה.

בהצלחה!

חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון

uri24
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

נשלח בתאריך: 11/09/18 בשעה 21:15 | IP רשוּם ציטוט uri24

עמוס רואה חשבון כתב:
uri24 כתב:

שלום,
סכומים שנמצאים בעו"ש אינם מהווים הכנסה, ולכן לא אמורים להשפיע על הסיכוי לקבלת הבקשה.

בהצלחה!

בנוסף לסכומים הגדולים בעו"ש יש כאמור תיק מניות גדול של חצי מיליון שח, זה לא יחבל בסיכוי למשוך תגמולי עובד בקרן פנסיה בלי מס?
זה תיק לטווח ארוך ולא רוצה לגעת בו.

שואל הכל לפני שאני מגיש בקשה לקרן פנסייה, תודה וחג שמח!

עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

נשלח בתאריך: 13/09/18 בשעה 12:40 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

שלום,
כפי שכתבנו למעלה - הכנסות (מכל סוג שהוא) עשויות לפגוע באפשרות למשוך מהקרן כמשיכה מוקדמת בפטור ממס.

בהצלחה.

uri24
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

נשלח בתאריך: 13/09/18 בשעה 14:46 | IP רשוּם ציטוט uri24

עמוס רואה חשבון כתב:
שלום,
כפי שכתבנו למעלה - הכנסות (מכל סוג שהוא) עשויות לפגוע באפשרות למשוך מהקרן כמשיכה מוקדמת בפטור ממס.

בהצלחה.

התבלבלת, כתבת למעלה שלא אמורות לפגוע..אז?

אמרת שסכום גבוה בעו"ש ( קצת מעל 100 אלף שח) לא מהווה הכנסה ולכן לא אמור לפגוע ואז ציינתי גם שיש לי תיק מניות בסך חצי מיליון שח ואז כתבת שכן עלול לפגוע אז בוא בבקשה תגיד לי אם מה שציינתי כרגע (עו"ש גבוה+תיק מניות גדול) יפגע חזק בסיכוי או שלא למשוך תגמולי עובד מעביד בלי 35 אחוז מס?

תודה!

עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

נשלח בתאריך: 13/09/18 בשעה 15:01 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

תקרא שוב ותראה שלא התבלבלתי.
כסף בעו"ש אינו הכנסה.
דיבדינד, רווחי הון וריביות הם כן הכנסה
הכנסה מכל סוג שהוא - עשויה לפגוע.

לכן - אם יש לך הכנסות - זה עשוי לפגוע.

בהצלחה.

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
הינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה

רואה חשבון - החזר מס - פורום רואי חשבון - חוזרים מקצועיים - cpa in israel - יצירת קשר - עמוס כץ ושות משרד רואי חשבון בירושלים משנת 1986
פורום לימודי חשבונאות