נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
פורום רואי חשבון
 עמוס כץ ושות' : פורום רואי חשבון
נושא

נושא: אופן הטיפול בהוצאות אחזקת ורכישת טלפון

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
or
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל


הצטרף / הצטרפה: 04/10/18
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1
נשלח בתאריך: 04/10/18 בשעה 19:27 | IP רשוּם ציטוט or

שלום
1. לגבי הוצאות אחזקת טלפון נייד כגון רכישת אביזרים לנייד (כיסוי,
אוזניות..) והוצאות תיקון מכשיר- באיזה סעיף אמורות להירשם בהנה"ח?
האם בסעיף אחזקה, וכתוצאה מכך, גם המע"מ וגם ההוצאה המוכרת
למס הכנסה יוכרו לפי ההגדרה המקובלת לסעיף זה? כלומר:
המע"מ: יוכר ב100% כפי שנהוג בסעיף זה
ההוצאות: ירשמו ב100% בהנה"ח, וגם יוכרו בסופו של דבר בדוח השנתי
ב100%, כי הסעיף לא עובר תיאום לדוח השנתי.
או שההוצאות ירשמו בסעיף הוצאות טלפון נייד, שאמנם ירשמו בהנה"ח
ב100% ובמע"מ 2/3 או 1/4 בהתאם להגדרת הסעיף, אך ההוצאות
יעברו תיאום בדוח השנתי כחלק מסעיף הוצאות טלפון נייד, ולכן לא יוכרו
במלואן בסופו של דבר?

2. כיצד יש לפעול בעת רכישת מכשיר? הבנתי שהמע"מ שמוכר בעת
רכישת מכשיר נייד הוא 2/3 או 1/4 בהתאם לשימוש, בדומה להוצאות
טלפון נייד. ומה לגבי ההוצאה עצמה שתוכר למס הכנסה? היכן יש
לרשום אותה ואיך לטפל בה? אם ההוצאה גבוהה מ1000 ש"ח הבנתי
שיש לרשום אותה בסעיף רכוש קבוע, כך שההוצאה תוכר באופן יחסי
בהתאם לשיעור הפחת בדוח השנתי. ומה עושים במקרה שההוצאה
נמוכה מ1000 ש"ח? האם לרשום אותה בסעיף אחזקה,כך שתוכר
ב100% בדוח השנתי? או בסעיף טלפון נייד כך שההוצאה תעבור תיאום
בדוח? אם התשובה היא שיש לרשום אותה בסעיף טלפון נייד, אז
למעשה יוצא שהוצאה שגבוהה מ1000 ש"ח תוכר בסופו של דבר (בסיום
ההפחתה) במלואה, בעוד שהוצאה שנמוכה מ1000 ש"ח תעבור תיאום.
האם אכן כך הדבר?

3. כנ"ל לגבי הוצאות טלפון נייח- היכן לרשום בהנה"ח הוצאות בגין
אחזקת הטלפון כגון תיקון? והיכן את הוצאות רכישת הטלפון שבד"כ עלותו
נמוכה מ1000 ש"ח? האם לרשום בסעיף הוצאות טלפון נייח בהנה"ח
(כלומר ירשמו ב100% בהנה"ח, אך יעברו תיאום בדוח השנתי), או
ירשמו ב100% בסעיף אחזקה בהנה"ח, ולכן יוכרו ב100% גם בדוח
השנתי מבלי לעבור תיאום? מבחינת מע"מ נראה שזה לא ממש משנה,
כי במילא המע"מ שנוהגים להכיר בשני הסעפים הוא 100%.
חזרה לתחילת העמוד הראה or's פרופיל חפש הודעות אחרות של or
 
עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

הצטרף / הצטרפה: 05/01/08
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1607
נשלח בתאריך: 07/10/18 בשעה 17:44 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

שלום רב,

1. תקנות מס הכנסה מדברות על "החזקת טלפון נייד" ומכאן שעל-פניו יש לקחת בחשבון את כל ההוצאות שקשורות לטלפון הנייד. עם זאת, במקרים רבים בפרקטיקה לא עושים זאת, בין היתר משיקולי עיקר וטפל.

2. ההבחנה בין רכישות מעל 1,000 ש"ח ומתחת לכך, אף הן מקורן בהבחנה שבין עיקר לטפל ומשיקולים של הבדלים זניחים בתוצאת המס.
לעניין הרישום בפועל בספרים - ר' סעיף 1 לעיל.

3. כנ"ל. שים לב שכאן דווקא אם ההוצאה תירשם ברווח והפסד - במרבית המקרים היא תתואם במלואה.

בהצלחה.

נערך על ידי עמוס רואה חשבון - 07/10/18 בשעה 17:44


__________________
עמוס כץ ושות' - משרד רואי חשבון המתמחה בעריכת וביקורת דוחות כספיים לעצמאים וחברות בכל ענפי המשק, לווי עסקים ומלכרים, ייצוג במס הכנסה וטיפול בהחזרי מס לשכירים.

טל. 02-5665122 פקס. 02-5665123
חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון
 
ג'ואן
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל


הצטרף / הצטרפה: 05/02/21
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 2
נשלח בתאריך: 22/02/21 בשעה 21:31 | IP רשוּם ציטוט ג'ואן

היי, הנושא אכן מעניין ומעלה לי שאלה - האם אביזרי טלפון יכולים
להתחשב כהוצאה עסקית ולא דרך הוצאה אישית? לא משנה מהיכן הם,
מה האיכות שלהם וכמה מהם קניתי? הכוונה היא איך הכל יכול להכלל
תחת הרמה העסקית במידה וזה טלפון אישי שהשימוש שלו הוא אמנם
עסקי אך התוספות שלו הן, בהחלט תוספות. האם אני באמת יכול לקנות
כל אביזר מכל חנות כמו
ופשוט לרשום תחת ההוצאות של החזקת טלפון?
https://magone.net

נערך על ידי ג'ואן - 24/02/21 בשעה 16:27
חזרה לתחילת העמוד הראה ג'ואן's פרופיל חפש הודעות אחרות של ג'ואן
 

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

  שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
הינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה

רואה חשבון - החזר מס - פורום רואי חשבון - חוזרים מקצועיים - cpa in israel - יצירת קשר - עמוס כץ ושות משרד רואי חשבון בירושלים משנת 1986
פורום לימודי חשבונאות

Powered by Web Wiz Forums version 7.97÷÷»¯°ז
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide

העמוד הזה נוצר וחושב תוך .0469 שניות.