נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
פורום רואי חשבון
 עמוס כץ ושות' : פורום רואי חשבון
נושא

נושא: מע"מ ( Lizyarkon)

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

הצטרף / הצטרפה: 05/01/08
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1525
נשלח בתאריך: 31/08/20 בשעה 13:42 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

     Lizyarkon שאלה (הנושא נמחק וכעת שוחזר):

שלום.
די בטוחה שכבר שאלו את השאלה הזאת בווריאציה זו או אחרת,
מתנצלת מראש במידה וכן. זו שאלה מתגלגלת מה שנקרא... אודה
מאוד
לעזרתכם/ן!!!
לצורך הדוגמא, יש חברה בע"מ. אחד מבעלי החברה מעוניין לרכוש
אופנוע/קטנוע. הכלי נרשם במשרד התחבורה ע"ש אחד מהבעלים אך
החשבונית שהופקה הינה ע"ש החברה. (החברה היא זו ששילמה בפועל
על הכלי, הכסף יצא מחשבון החברה).
1. האם ניתן להזדכות על המע"מ במקרה כזה?
הכלי בכוונה נרשם על אחד מבעלי החברה ולא ע"ש החברה עקב עלויות
ביטוח גבוהות בהרבה ברגע שזה נחשב רכב ע"ש החברה.
דרך אגב, ידוע לי החוק כי ניתן להזדכות עד 2/3 במידה וזה לצורך
העסק ובמידה וזה למטרות פרטיות, ניתן עד 1/4. (במידה והנני טועה -
גם כאן אשמח להסבר).
*למיטב הבנתי, ניתן לעשות הסכם בין בעלי החברה לבין החברה עצמה
כי הוא מתיר את השימוש בכלי הנ"ל לצורך שימוש החברה.

2. במידה והתשובה על שאלה 1 היא חיובית, האם על בעל החברה
שהכלי נרשם עליו, שיהיה לו רישיון נהיגה מתאים לשימוש בכלי הנ"ל?
האם זה בכלל מעניין את הרשויות? הרי כפי שציינתי ב*, יש הסכם בין
בעלי החברה לבין החברה כי הוא מתיר את השימוש בכלי לחברה -
הכוונה לכלל עובדי החברה, לא? (כמובן שצריך שיהיה ביטוח באופן
חוקי
וכו').
3. חשוב להדגיש שאין בעלי החברה ו/או החברה עצמה מעוניינים לקבל
החזרים בגין ההוצאות על הכלי הנ"ל. (הכוונה לדלק, טיפולים, טסט
וכו').
המשמעות היא שהכלי יירשם כרכוש קבוע ואף אחד מהעובדים (כולל
בעלי החברה) לא "יחטוף" שווי גילום למס בתלוש. (זה פשוט לא
משתלם ע"פ חישוב שעשיתי ביחס של עלות מול הוצאה כללית
בשנה...).
מקווה שלא חפרתי יותר מדי, תודה רבה לעוזרים!

__________________
עמוס כץ ושות' - משרד רואי חשבון המתמחה בעריכת וביקורת דוחות כספיים לעצמאים וחברות בכל ענפי המשק, לווי עסקים ומלכרים, ייצוג במס הכנסה וטיפול בהחזרי מס לשכירים.

טל. 02-5665122 פקס. 02-5665123
חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון
 
עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

הצטרף / הצטרפה: 05/01/08
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1525
נשלח בתאריך: 31/08/20 בשעה 13:42 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

שלום,
1) כן, ניתן לפי חלק יחסי כפי שציינת. וכן - כדאי שיהיה הסכם כאמור.
2) אני לא חושב שזה חובה. מותר לרכוש רכב בלי להיות בעל רישיון לנהוג
בו - כל עוד כמובן הוא לא נוהג ללא רישיון.
3) כאן איבדתי אותך - אתם רוצים לרשום את הרכב על החברה, אבל לא
לדרוש הוצאות בגינו ? מדוע? מי ינהג ברכב בפועל ולאיזה מטרות?

בהצלחה

__________________
עמוס כץ ושות' - משרד רואי חשבון המתמחה בעריכת וביקורת דוחות כספיים לעצמאים וחברות בכל ענפי המשק, לווי עסקים ומלכרים, ייצוג במס הכנסה וטיפול בהחזרי מס לשכירים.

טל. 02-5665122 פקס. 02-5665123
חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון
 
עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

הצטרף / הצטרפה: 05/01/08
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1525
נשלח בתאריך: 31/08/20 בשעה 13:43 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

Lizyarkon:

עמוס שלום, ראשית תודה על המענה!
לעניין סעיף 3, בו איבדת אותי :
ראשית אדגיש כי הרכב לא נרשם ע"ש החברה כפי שציינתי בסעיף 1, אלא
ע"ש אחד מבעלי החברה.
הרציונל הוא שזה פשוט לא משתלם ביחס של הוצאה מול תשלום.
ההוצאות על הכלי הנ"ל לפי חישוב גס לאורך השנה, הינן פחותות בהרבה
מאשר עלויות שווי המס האמורות להיות מגולמות בתלוש (לפי קוד ודגם
רכב). לכן, בגלל שהרכישה מתבצעת מכספי החברה, עם חשבונית ע"ש
החברה, והכלי נרשם על אחד מבעלי החברה - מבוקש רק להזדכות על
המע"מ.

__________________
עמוס כץ ושות' - משרד רואי חשבון המתמחה בעריכת וביקורת דוחות כספיים לעצמאים וחברות בכל ענפי המשק, לווי עסקים ומלכרים, ייצוג במס הכנסה וטיפול בהחזרי מס לשכירים.

טל. 02-5665122 פקס. 02-5665123
חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון
 
עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

הצטרף / הצטרפה: 05/01/08
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1525
נשלח בתאריך: 31/08/20 בשעה 13:43 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

שלום שוב.

1) לא ניתן להזדכות על המע"מ ואח"כ לטפל ברכב כאילו הוא לא משויך
לחברה.

2) כדאי לשים לב שבגין קטנוע לא בהכרח שתצטרכו לזקוף שווי.

בהצלחה !


__________________
עמוס כץ ושות' - משרד רואי חשבון המתמחה בעריכת וביקורת דוחות כספיים לעצמאים וחברות בכל ענפי המשק, לווי עסקים ומלכרים, ייצוג במס הכנסה וטיפול בהחזרי מס לשכירים.

טל. 02-5665122 פקס. 02-5665123
חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון
 

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

  שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
הינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה

רואה חשבון - החזר מס - פורום רואי חשבון - חוזרים מקצועיים - cpa in israel - יצירת קשר - עמוס כץ ושות משרד רואי חשבון בירושלים משנת 1986
פורום לימודי חשבונאות

Powered by Web Wiz Forums version 7.97÷÷»¯°ז
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide

העמוד הזה נוצר וחושב תוך .0469 שניות.