נושאים פעיליםנושאים פעילים  הצגת רשימה של חברי הפורוםרשימת משתמשים  חיפוש בפורוםחיפוש  עזרהעזרה
  הרשמההרשמה  התחברותהתחברות
פורום רואי חשבון
 עמוס כץ ושות' : פורום רואי חשבון
נושא

נושא: חלוקת נטל המס על דיבידנד בין שותפים בחברה

שליחת תגובהשליחת נושא חדש
כותב
הודעה << נושא קודם | נושא הבא >>
umoran
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל


הצטרף / הצטרפה: 01/09/20
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1
נשלח בתאריך: 01/09/20 בשעה 17:56 | IP רשוּם ציטוט umoran

בחברה מסויימת שני שותפים בשיעור של 50% כל אחד
אחד מן השותפים בחברה, ג., הוא שותף פעיל, מוציא חשבוניות
ללקוחות בעבור שירותים שסיפק, גובה הכנסות בגין החשבוניות ומבצע
משיכות כספים לחשבונו הפרטי מחשבון הבנק של החברה (בנוסף
למשכורת חודשית מינימלית)

השותף השני בחברה, א., אינו פעיל, אינו מספק שירותים
ללקוחות כלשהם, אינו גובה הכנסות בגין החשבוניות שהוציא ולא מבצע
משיכות כספים מהחברה כלל, לא כמשכורת ולא באופן אחר
לאחר מספר שנים של התנהלות כנ"ל, מתקיים דיון ברשות המיסים
ומתקבלת החלטה להכיר בחלק מן הסכום שנמשך ע"י השותף ג.
כדיווידנד ומחושב בגינו מס לתשלום.
רשות המיסים מחלקצת אוטומטית את תשלום המס בין השותפים באופן
שווה (לפי אחוזי הבעלות)

האם ניתן לערער על החלוקה השווה שנקבעה ולפנות בדרישה לרשות
המיסים שכל תשלום המס בגין הדיווידנד שנקבע יושת על
השותף ג. שביצע רק הוא בפועל את כל המשיכות מחשבון החברה
(קיימות אסמכתאות לכך)?

תודה רבה,

__________________
אורי מ.
חזרה לתחילת העמוד הראה umoran's פרופיל חפש הודעות אחרות של umoran
 
עמוס רואה חשבון
מנהל ראשי
מנהל ראשי

רואה חשבון מומחה

הצטרף / הצטרפה: 05/01/08
משתמש: מנותק/ת
הודעות: 1525
נשלח בתאריך: 03/09/20 בשעה 16:37 | IP רשוּם ציטוט עמוס רואה חשבון

umoran כתב:
בחברה מסויימת שני שותפים בשיעור של 50%
כל אחד
אחד מן השותפים בחברה, ג., הוא שותף פעיל, מוציא חשבוניות
ללקוחות בעבור שירותים שסיפק, גובה הכנסות בגין החשבוניות ומבצע
משיכות כספים לחשבונו הפרטי מחשבון הבנק של החברה (בנוסף
למשכורת חודשית מינימלית)

השותף השני בחברה, א., אינו פעיל, אינו מספק שירותים
ללקוחות כלשהם, אינו גובה הכנסות בגין החשבוניות שהוציא ולא מבצע
משיכות כספים מהחברה כלל, לא כמשכורת ולא באופן אחר
לאחר מספר שנים של התנהלות כנ"ל, מתקיים דיון ברשות המיסים
ומתקבלת החלטה להכיר בחלק מן הסכום שנמשך ע"י השותף ג.
כדיווידנד ומחושב בגינו מס לתשלום.
רשות המיסים מחלקצת אוטומטית את תשלום המס בין השותפים באופן
שווה (לפי אחוזי הבעלות)

האם ניתן לערער על החלוקה השווה שנקבעה ולפנות בדרישה לרשות
המיסים שכל תשלום המס בגין הדיווידנד שנקבע יושת על
השותף ג. שביצע רק הוא בפועל את כל המשיכות מחשבון החברה
(קיימות אסמכתאות לכך)?

תודה רבה,


שלום רב,
לדעתנו הוראות סעיף 3(ט1) עוסקות בבעל המניות הספציפי שביצע את
המשיכה ולא מניחות שיש לייחס באופן אוטומטי שווה בשווה בין בעלי
המניות (/וגם לא לפי חלקם).

לכן לדעתנו יש לבקש לשנות את השומה שיצאה.

בהצלחה.

__________________
עמוס כץ ושות' - משרד רואי חשבון המתמחה בעריכת וביקורת דוחות כספיים לעצמאים וחברות בכל ענפי המשק, לווי עסקים ומלכרים, ייצוג במס הכנסה וטיפול בהחזרי מס לשכירים.

טל. 02-5665122 פקס. 02-5665123
חזרה לתחילת העמוד הראה עמוס רואה חשבון's פרופיל חפש הודעות אחרות של עמוס רואה חשבון
 

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם התחברות
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

  שליחת תגובהשליחת נושא חדש
גרסת הדפסה גרסת הדפסה

קפיצה לפורום
אינך יכול/ה לשלוח נושאים חדשים בפורום זה
אינך יכול/ה להגיב לנושאים בפורום זה
אינך יכול/ה למחוק את הודעותיך ותגוביך בפורום זה
אינך יכול/ה לערוך את הודעותיך ותגובותיך בפורום זה
אינך יכול/ה לצור סקרים בפורום זה
הינך יכול/ה להצביע בסקרים בפורום זה

רואה חשבון - החזר מס - פורום רואי חשבון - חוזרים מקצועיים - cpa in israel - יצירת קשר - עמוס כץ ושות משרד רואי חשבון בירושלים משנת 1986
פורום לימודי חשבונאות

Powered by Web Wiz Forums version 7.97÷÷»¯°ז
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide

העמוד הזה נוצר וחושב תוך .0508 שניות.